logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Czym jest vacuum casting?

Vacuum casting, odlewanie próżniowe, to proces wytwarzania prototypów i małych serii części z wykorzystaniem silikonu lub żywicy poliestrowej. Polega on na odlewaniu ciekłego materiału do próżniowej formy silikonowej lub gipsowej, a następnie utwardzaniu go w komorze próżniowej. W ten sposób można dokładnie odwzorować detale i gładką powierzchnię prototypu.

Poznaj kilka zalet tej nowatorskiej technologii.

Vacuum casting

Szybkość i elastyczność

Odlewanie próżniowe pozwala wyprodukować nowe części nawet w ciągu kilku godzin lub dni. W ten sposób możesz szybko zweryfikować koncepcję, wprowadzić poprawki i szybko przejść do produkcji kolejnych wersji prototypu. To rapid prototyping z prawdziwego zdarzenia!

vacuum casting 04

Niskie koszty

Vacuum casting oferuje dużo niższe koszty niż tradycyjne metody prototypowania takie jak frezowanie czy druk 3D – szczególnie przy większych seriach. Formy silikonowe są tanie w produkcji i można je wielokrotnie wykorzystać. Dlatego vacuum casting stanowi opłacalną alternatywę dla drogich form wtryskowych, zwłaszcza na etapie prototypowania.

Vacuum casting

Szeroki wybór materiałów

Metoda odlewania próżniowego daje Ci możliwość pracy z różnymi materiałami, w tym żywicami poliestrowym, epoksydowymi, poliuretanowymi oraz elastomerami. Pozwala to stworzyć prototypy o pożądanych właściwościach mechanicznych, termicznych i chemicznych – idealnie dopasowanych do wymagań Twojego projektu.

Wysoka dokładność i jakość powierzchni

Wykorzystywane w procesie vacuum castingu silikonowe formy gwarantują wierne odwzorowanie nawet najdrobniejszych detali oraz uzyskanie gładkiej powierzchni prototypów. Dlatego możesz dokładnie przetestować ergonomię i wygląd prototypu oraz wprowadzić ewentualne poprawki, zanim przystąpisz do produkcji seryjnej.

Vacuum casting

Zastosowanie vacuum castingu w procesie projektowym

Vacuum casting to najszybsza alternatywa dla form wtryskowych. Znajduje ona szerokie zastosowanie w branżach takich jak motoryzacja, lotnictwo, medycyna czy przemysł maszynowy. Technologia ta jest często wykorzystywana na etapie szybkiego prototypowania (rapid prototyping), umożliwiając sprawne testowanie i weryfikację koncepcji projektowych.

Dzięki vacuum castingowi w krótkim czasie i niskim kosztem wyprodukujesz prototypy części i podzespołów. Następnie są one poddawane dokładnym badaniom funkcjonalnym, ergonomicznym i estetycznym. Na podstawie tych testów wprowadza się niezbędne modyfikacje, a proces iteracyjny jest powtarzany aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania vacuum castingu w Twoich projektach!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.