logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

Frezowanie CNC Bydgoszcz

Frezowanie CNC

  

Co to jest frezowanie CNC?

Oferta naszej firmy obejmuje nowoczesne frezowanie CNC. Jest to metoda, której podstawą jest obróbka skrawaniem. Proces, jakiemu poddawane są materiały polega na kształtowaniu wybranego półfabrykatu. W tym celu z aluminium, drewna, płyty mdf, płyty wiórowej czy materiałów miękkich stopniowo usuwa się elementy materiału, w wyniku czego uzyskuje się określone kształty, wymiary czy właściwości danej powierzchni.

Zapraszamy do współpracy zarówno firmy produkcyjne, indywidualnych rzemieślników, jak i osoby prywatne poszukujące fachowców w zakresie frezowania. Dzięki technologii realizujemy zlecenia wieloseryjne, jak również frezowanie pojedynczych elementów, zgodnie z zamówieniem Klienta. Zatrudniając najlepszych fachowców, posiadających niezbędna wiedzę i doświadczenie w zakresie nowoczesnego frezowania CNC oraz obsługi wykorzystywanych przez nas maszyn, uzyskujemy doskonałą jakość wykonanych elementów. Współpraca z nami to gwarancja profesjonalnego i rzetelnego wykonania powierzonych zadań.

Zalety frezowania CNC Bydgoszcz?

Metoda ta ma szereg atutów, które decydują o jej popularności. Przede wszystkim jest metodą uniwersalną, która umożliwia obróbkę materiałów różnego rodzaju, od twardych metali po drewno, płyty MDF, tworzywa sztuczne czy aluminium. Usługi CNC takie jak frezowanie drewna, frezowanie mdf CNC, frezowanie w płycie wiórowej, frezowanie w materiałach miękkich czy frezowanie wielkogabarytowe CNC, frezowanie cnc aluminium są często wykorzystywane w wielu firmach. Automatyzacja zadań jest tym, co decyduje o precyzji wykonania oraz powtarzalności danego wzoru. Projektowanie CAD umożliwia przygotowanie rysunków technicznych, również o niestandardowych i skomplikowanych kształtach. Dzięki maszynom możliwe jest wykonanie wielu elementów o takim samym kształcie. Frezarki CNC umożliwiają wytworzenie całej serii identycznych komponentów. Obróbka maszynowa to zdecydowanie szybsze przygotowanie modułów, a wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że produkcja może być kontynuowana w sposób ciągły, co znacznie przyśpiesza realizację zamówień.

Wykorzystywane maszyny i techniki obrabiania oraz pełna automatyzacja procesu sprawia, że zakres usług świadczonych przez naszą firmę jest szeroki. Technologia CNC, dzięki doskonałej precyzji, umożliwia wykonanie dowolnych ozdobnych ornamentów i zdobień. Zajmujemy się również grawerowaniem oraz wykonywaniem tabliczek znamionowych.

Frezowanie CNC wielkogabarytowe

W zakresie frezowania wielkogabarytowego wykonujemy usługi skrawania na elementach o dużej wadze (masa wyrażona w tonach) oraz długości co najmniej kilku metrów. Obróbka tak dużych gabarytów jest możliwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. Automatyzacja procesu sprawia, że obróbka wielkogabarytowa jest bardziej precyzyjna. Wykorzystywane w naszej firmie urządzenia znacznie przyspieszają proces frezowania wielkogabarytowego.

Frezowanie precyzyjne CNC

Obróbka CNC dużych gabarytów dzięki automatyzacji procesu i rezygnacji z czynnika ludzkiego sprawia, że możliwe jest precyzyjne uzyskanie właściwie dowolnego kształtu oraz struktury obrabianego materiału. Frezowanie wielkogabarytowe CNC znajduje zastosowanie głównie w przemyśle oraz przedsiębiorstwach konstrukcyjnych. Dzięki możliwości obróbki dużych powierzchni doskonale sprawdza się w przygotowaniu form oraz modeli, ale także elementów maszyn lub urządzeń, które następnie wykorzystywane są w innych gałęziach przemysłu. Największe zastosowanie wielkogabarytowe CNC znajduje m.in. w górnictwie, lotnictwie, przemyśle stoczniowym, czy kolejowym.

Zastosowanie frezowania CNC

W zależności od zlecenia, wymagań Klienta i przeznaczenia obrabianego elementu lub elementów wykorzystywane są różne rodzaje frezarek. Najbardziej popularne są frezarki stołowe (frezarki górnowrzecionowe i dolnowrzecionowe), a także frezarki wspornikowe. Te ostatnie dzielą się na poziome oraz pionowe - w zależności od ustawienia osi wrzeciona. Innym rodzajem są frezarki bezwspornikowe, czyli tzw. łożyskowe, stosowane głównie przy obróbce przedmiotów o dużych gabarytach i masie, frezarki wzdłużne oraz karuzelowe.

Narzędzia do frezowania CNC

Dobór frezarki zależny jest od potrzeb obróbczych, wśród których wskazać należy rodzaj materiału, jego wielkość oraz rodzaj wykonywanego frezu.

Podczas pracy wykorzystywane są różne techniki frezowania, w zależności od specyfiki zlecenia. Wyróżnić można frezowanie współbieżne, doskonałe w obróbce materiałów twardych ze względu na oddziaływanie dużej siły oraz frezowanie przeciwbieżne. Jest to technika, w której wyeliminowane zostały duże wibracje. Dzięki temu krawędzie ostrzy poruszają się przeciwnie do ruchu posuwistego materiału, który poddawany jest obróbce. W początkowej fazie frez ślizga się po materiale, a dopiero dalsze skrawanie powoduje wwiercanie wgłąb oraz usunięcie nadmiaru materiału.

Rodzaje frezowania CNC

W ramach obróbki zwanej frezowaniem wyróżnia się ponadto:

 • frezowanie walcowe, czołowe i skośne (ze względu na zastosowaną technikę frezowania),

 • frezowanie pełne, niepełne oraz swobodne (ze względu na kryterium konstrukcyjne) oraz

 • frezowanie w jednym z wybranych formatów (2D, 3D, 4D i 5D).

Zakres świadczonych przez nas usług jest bardzo szeroki. W naszej firmie wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt zaprojektowany i wykonany przez nas. Pole obróbcze naszej  frezarki CNC to 3mx2m, a wysokość obrabianych materiałów aż 1m. Dzięki czemu mamy możliwość wykonania frezowania o dowolnym kształcie w wybranym przez klienta materiale.

 

Frezowanie CNC, MDF, DREWNA | Bydgoszcz

 Co to jest frezowanie CNC

Usługi frezowania CNC 3D

W naszej ofercie znajdują się:

 • frezowanie CNC w drewne

 • frezowanie mdf CNC

 • frezowanie w płycie wiórowej

 • frezowanie w materiałach miękkich

 • frezowanie wielkogabarytowe

 • obróbka skrawaniem CNC, dużych gabarytów

 • frezowanie CNC aluminium

 • frezowanie CNC tworzywa sztuczne, poliwęglan, poliamid, polipropylen

 • projektowanie i programowanie w systemie CAD/CAM.

Usługi CNC

Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom i oczekiwaniom Klientów, rozszerzamy naszą ofertę o usługi produkcyjne wykonywane jednostkowo lub w seriach. Usługi są wykonywane w oparciu o przygotowaną dokumentację techniczną dostarczoną przez Klienta lub na podstawie dokumentacji opracowanej przez naszych fachowców.

Posiadamy własne biuro projektowe, gdzie wykonujemy zadania dotyczące realizacji projektów zarówno w zakresie mechaniki jak i automatyki.

Sprzęt do frezowania CNC

Specjalistyczny park maszynowy oraz nowoczesne wyposażenie technologiczne, a co najważniejsze bardzo doświadczeni i rzetelni pracownicy, pozwalają nam rozwiązać wiele zadań i problemów produkcyjnych zgłaszanych przez naszych Klientów. Wiedza naszego personelu pozwala dostosować zamówienie i jego realizacje do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Zakres oferowanych przez nas usług obejmuje wytwarzanie różnych części maszyn, a także innych konstrukcji na każdym etapie pracy. Począwszy od projektu i przygotowania produkcji, poprzez wszelkie etapy obróbcze, łączenia oraz wykończenia powierzchni.

Specjalizujemy się w obróbce skrawaniem na maszynach sterowanych CNC. Zastosowanie w procesie produkcyjnym nowoczesnych urządzeń, pozwala uzyskać elementy wysokiej jakości w procesach toczenia i frezowania.

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.