logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

skanowanie 3d

Skanowanie 3D i druk 3D

  

Druk i skan 3D to technologia przyszłości. Dzięki niej stworzysz precyzyjny prototyp lub finalny produkt w wyjątkowo krótkim czasie. To tańsze i szybsze rozwiązanie od dotychczas znanych metod produkcji. Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, jak wiele korzyści oferuje ta technologia!

Druk 3D – jakie technologie oferujemy?

Drukowanie 3D to technologia, która umożliwia stworzenie niemalże każdej formy czy kształtu, jaki tylko sobie wymarzysz. Bez względu na to, czy jesteś hobbystą, czy przedsiębiorcą, może okazać się nieocenionym narzędziem w Twoim arsenale. Jakie są dostępne metody druku 3D?

skanowanie 3d 2

SLA – stereolitografia

SLA to metoda druku 3D, która polega na utwardzaniu płynnej żywicy fotopolimerowej za pomocą lasera UV – warstwa po warstwie. Dlaczego warto z niej skorzystać? Ponieważ pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych i estetycznych modeli, które trudno wykonać innymi metodami. Dlatego świetnie sprawdza się w branżach takich jak stomatologia, biomedycyna czy projektowanie biżuterii.

Dzięki temu, że żywice są utwardzane światłem UV, uzyskujesz wytrzymałe i trwałe modele, które zachowują swoje właściwości przez długi czas.

FDM – osadzanie topionego materiału

FDM to nic innego jak drukowanie modeli 3D poprzez nanoszenie na siebie kolejnych warstw plastiku. Wytwarzanie tą metodą jest stosunkowo szybkie i tanie w porównaniu do innych metod druku 3D.

Kiedy warto zdecydować się na FDM? Gdy chcesz szybko wydrukować prototyp lub model o większych rozmiarach, który nie wymaga bardzo wysokiej precyzji i detali.

Druk 3D tą metodą pozwala wykorzystać różne rodzaje tworzyw sztucznych takich jak ABS, PLA, PETG czy nylon. W ten sposób możesz wydrukować modele o specyficznych właściwościach fizycznych, na przykład odporności na ścieranie, wysoką temperaturę czy chemikalia.

skanowanie 3d 3

Profesjonalny skan 3D

Potrzebujesz dokładnie odtworzyć kształt i teksturę obiektu, by potem móc go replikować lub rekonstruować? Nasze biuro konstrukcyjneoferuje profesjonalne skanowanie 3D.

Nasz skaner pozwala na skanowanie z zachowaniem pełnych i autentycznych kolorów. Dzięki temu możemy dokładnie odwzorować rzeczywisty wygląd obiektu w postaci wirtualnego modelu 3D. Po co? Umożliwia to przeprowadzenie wirtualnych inspekcji, analizy i pomiarów nawet bez potrzeby fizycznego dostępu do przedmiotu.

Nie musisz też długo czekać na swój skan 3D. Dzięki dokładności do 0,1 mm i prędkości 14 klatek na sekundę nasz skaner tworzy szczegółowe skany w wyjątkowo krótkim czasie.

skanowanie 3d 1

Biuro konstrukcyjne 3D Mold – Twój kreator w świecie 3D

Drukowanie i skanowanie 3D to świetne narzędzie dla producentów, architektów, projektantów oraz artystów. Dzięki nim zostawisz w tyle wszystkie przestarzałe metody produkcji i zaczniesz tworzyć nowe modele z prędkością światła.

Potrzebujesz precyzyjnych i doskonale odwzorowanych modeli 3D? Skontaktuj się z nami i zapewnij sobie dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.