logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Termofmormowanie prózniowe jest to metoda wytwarzania plastikowych wyrobów w większości przypadków o dużych gabarytach . Gdy tworzywo termoplastyczne jest podgrzewane do określonej temperatury, a później pod wpływem próżni ?oblewane? na formie jest to proces formowania próżniowego.

Termoformowanie próżniowe to metoda przetwarzania termoplastycznego arkusza lub folii w uformowaną część. Termoplast to polimer, który można stopić lub zmiękczyć po podgrzaniu i utwardzić po schłodzeniu. Ten rodzaj plastiku można wielokrotnie podgrzewać i reformować. Dzięki termoformowaniu uzyskuje się produkt porównywalny z formowaniem wtryskowym za ułamek kosztu oprzyrządowania, wykorzystując równoważne materiały.

Proces polega na podgrzaniu plastikowego arkusza do miękkości, a następnie ułożeniu go na formie - zazwyczaj wyfrezowaniej na maszynie CNC. Arkusz jest następnie "usuwany" z formy. W swojej zaawansowanej formie proces formowania próżniowego wykorzystuje wyrafinowane sterowanie pneumatyczne, hydrauliczne i cieplne, umożliwiając tym samym wyższą wydajność produkcyjną i lepsze odwzorowanie wyrobu/detalu.

Zastosowanie termoformowania

- Pokrywy sprzętu OEM

Osłony na urządzenia formowane termicznie zapewniają ochronę przed uderzeniami, promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i korozją wielu typów urządzeń.

- Elementy do urządzeń medycznych

Termoformowane osłony na sprzęt medyczny umożliwiają czyste i suche przechowywanie instrumentów i sprzętu medycznego, w tym pomp do kroplówek, wentylatorów i osłon instalacji ciekłego tlenu. Ten proces formowania arkuszy z tworzywa sztucznego jest niezawodną metodą wytwarzania wysokiej jakości produktów potrzebnych w przemyśle medycznym.

- Obudowy do monitorów CRT, ekranów dotykowych, wyświetlaczy ciekłokrystalicznych

Wyświetlacze konsumenckie, biznesowe i medyczne potrzebują obudów do ich ochrony, a obudowy termoplastyczne dobrze spełniają swoje zadanie.

- Sprzęt rolniczy

Proces formowania podciśnieniowego folii z tworzywa sztucznego jest również wykorzystywany do wytwarzania różnego rodzaju sprzętu i komponentów rolniczych, w tym paneli, dachów, elementów wewnętrznych ciągników i maszyn rolniczych, osłon opryskiwaczy, zbiorników na paszę

- Komponenty samochodowe

Komponenty samochodowe, w tym panele, drzwi, części siedzeń, deski rozdzielcze, zderzaki, kanały powietrzne, wykładziny łóżek do ciężarówek, maty podłogowe i osłony reflektorów są idealnymi zastosowaniami do termoformowanych tworzyw sztucznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda proces termoformowania tworzyw sztucznych dla Twojego projektu? Prosimy o kontakt.

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.