logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Biuro konstrukcyjne 3D Mold poważnie traktuje ekologię i bezpieczeństwo energetyczne. Właśnie dlatego wykonaliśmy prototyp baterii domowej oraz testujemy jej możliwości w praktyce. Zobacz, co potrafi nasz nowy projekt!

Banki energii – przyszłość polskich domów

Zapotrzebowanie na zrównoważoną energię stale rośnie. Wielu Polaków szuka sposobów zasilania swoich domów przy użyciu odnawialnych źródeł – choćby energii słonecznej.

Z pomocą przychodzą systemy magazynowania energii. Jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowano je do zbierania nadmiaru energii wytwarzanej przez źródła odnawialne oraz do udostępniania jej wtedy, gdy jest potrzebna. Taki bank energii zapewnia stałe i niezawodne źródło zasilania.

Nowatorski projekt z Polski

W 3D Mold wykonaliśmy prototyp pierwszej w Polsce baterii domowej – najmniejszego i najlżejszego banku energii w Europie. Ten system ma tylko 19 cm głębokości, dlatego idealnie nadaje się do domów o ograniczonej przestrzeni. Dzięki pojemności nominalnej 15,6 kWh i użytkowej 14,0 kWh świetnie sprawdzi się w miejscach o średnim zużyciu energii.

Bateria jest zasilana ogniwami LFP klasy Automotive, znanymi ze swojej trwałości i bezpieczeństwa. Może ona zapewnić moc ciągłą 8 kW oraz moc chwilową 9 kW przez maksymalnie 10 sekund.

bateria domowa 9

Elektrownia Wirtualna – technologia wyznaczająca trendy

Jedną z unikalnych cech baterii, którą zaprojektowaliśmy, jest integracja z Elektrownią Wirtualną. Łączy ona systemy magazynowania energii z siecią. Pozwala to wykorzystać nadmiar energii generowanej przez nasz magazyn do zasilania innych domów. A to wszystko poprzez w pełni odnawialne źródła energii.

bateria domowa 8

Specyfikacja to nie wszystko – urządzenie powstało z trwałych materiałów takich jak stal i aluminium. Co więcej, ma stopień ochrony IP 65 dla baterii oraz IP 40 dla kanału wentylacyjnego. Nasz prototyp jest instalowany wyłącznie przy użyciu nowych, atestowanych kabli i zabezpieczeń. Z kolei Centrum Zarządzania zdalnie monitoruje parametry techniczne ogniw za pośrednictwem sieci GSM.

Nowoczesność pobrzmiewa w każdym calu projektu – niektóre elementy zostały stworzone w drukarce 3D, co przekłada się na lepszą kondycję środowiska.

Bezpieczeństwo – podstawa projektowania urządzeń

W biurze konstrukcyjnym 3D Mold poważnie traktujemy bezpieczeństwo systemów magazynowania energii. Nasz prototyp jest podłączony do Wirtualnej Elektrowni, a nad jego bezpieczeństwem czuwa cały zespół przez 24 godziny na dobę.

Nasza bateria domowa to niezawodne i wydajne rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy chcą je zasilać za pomocą źródeł odnawialnych.

bateria domowa 3

Projektowanie urządzeń i szybkie prototypownie to nasza specjalność – przekonaj się o tym sam! Dzięki temu nie stracisz już żadnej energii wygenerowanej przez panele słoneczne lub inne urządzenia wykorzystujące OZE.

Szukasz profesjonalnego biura konstrukcyjnego, który wcieli Twój projekt w życie? Potrzebujesz solidnego i starannie przygotowanego prototypu? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś – przedstaw swoje potrzeby i umów się na konsultacje!

bateria domowa 10

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.