logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Obróbka skrawaniem zarówno metali, jak i tworzyw sztucznych znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Tego typu proces można przeprowadzić manualne, jednak dobre rozwiązanie stanowi wykorzystanie maszyn sterowanych numerycznie.

Do tego typu maszyn należy frezarka CNC. To precyzyjna i nowoczesna maszyna zapewniająca wysoką jakość. Dowiedz się, co zyskujesz dzięki skrawaniu CNC.

Obróbka tradycyjna czy numeryczna?

Frezarka manualna w głównej mierze polega na obsłudze i umiejętnościach człowieka, który cały czas odpowiada za proces skrawania. Niesie to za sobą pewne ograniczenia, których pozbawione są frezarki CNC. Dzięki numerycznemu sterowaniu wykluczasz tak zwany "pierwiastek ludzki", czyli możliwe błędy w produkcji.

Co prawda, urządzenie nadal potrzebuje wykwalifikowanej osoby, która wprowadzi dane i zaprogramuje odpowiednio frezarkę, jednak pozostałe obowiązki wykonuje maszyna. Przed rozpoczęciem pracy należy jedynie pamiętać o procesie, jakim jest projektowanie CAD. Czyli stworzenie projektu, na którym opiera się praca urządzenia.

Zastosowanie obróbki skrawaniem CNC

Frezarka CNC to bardzo uniwersalna maszyna. Pozwala ona na kształtowanie rowków, wszelkiego rodzaju płaszczyzn i uzębień. Dzięki temu możliwe jest poddawanie obróbce pojedynczych detali. Oznacza to, że skrawanie CNC daje możliwość stworzenia na przykład formy do takich procesów jak termoformowanie próżniowe.

Termoformowanie to proces, który przydaje się na przykład w produkcji plastikowych opakowań. Stworzone formy nadają kształt końcowemu projektowi. Firma Design Paweł Matyasik oferuje wykonywanie różnego rodzaju detali potrzebnych do tego procesu oraz przeprowadzenie termoformowania dla Twojej firmy.

To jednak niejedyne przeznaczenie frezarki CNC. Urządzenie to pozwala również na obróbkę całych narzędzi i przyrządów. Dlatego przedmioty wykonane tą metodą znajdziesz praktycznie w każdej branży, która używa metalu, tworzyw sztucznych czy drewna. Między innymi jest to motoryzacja czy medycyna, ale również przemysł meblarski.

Zalety frezowania CNC

Zdecydowanie do zalet sterowania numerycznego należy bardzo wysoka precyzja wykonania. Krawędzie detali nie wymagają żadnego wykańczania. Cały proces wykonuje się z dokładnością do setnych milimetra.  Do tego wszystkiego dochodzi również duża oszczędność materiału i brak przestojów w pracy maszyny. Raz zaprogramowane urządzenie produkuje dokładnie odwzorowany projekt. 

Jeśli interesują Cię usługi frezowania CNC, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Biuro konstrukcyjne maszyn 3D Mold oferuje usługi frezowania CNC zarówno w metalach, drewnie, jak i tworzywach stycznych. Wykonamy cały proces od projektu aż po finalny produkt, który trafi w Twoje ręce!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.