logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Trudno wyobrazić sobie współczesną produkcję bez maszyn. To właśnie one wspomagają i automatyzują procesy tworzenia nowych części. Jednak czy każda maszyna jest maksymalnie skuteczna i wydajna? Wszystko zależy od jej projektu! Dowiedz się więcej o projektowaniu maszyn i urządzeń w biurze konstrukcyjnym 3D Mold!

Frezarki CNC

Frezarki CNC są niezbędnym narzędziem w wielu różnych gałęziach przemysłu – choćby w lotnictwie czy motoryzacji. To właśnie dzięki nim współczesne zakłady są w stanie szybko i wydajnie tworzyć precyzyjne części o skomplikowanych kształtach.

Przy projektowaniu maszyn i urządzeń takich jak frezarka CNC ogromne znaczenie ma funkcjonalność. Powinny być w stanie obsługiwać szeroką gamę materiałów – od aluminium, przez stal, po tworzywa sztuczne – a przy tym pracować ze złożonymi projektami 3D.

Ważna jest jednak również niezawodność i trwałość. Zakup frezarki CNC sam w sobie jest już sporym wydatkiem, a przestoje w pracy mogą kosztować jeszcze więcej. Dlatego ważne, by zaprojektować ją z wykorzystaniem komponentów, które wytrzymają intensywne użytkowanie przez długi czas.

projektowanie maszyn i urządzeń

Maszyny do termoformowania próżniowego

W przypadku termoformierek próżniowych kwestia ciężaru jest mniej istotna niż przy innych maszynach. Urządzenia do termoformowania próżniowego są zazwyczaj duże i nieruchome – powinny takie być, by zachować stabilność podczas pracy.

Jednym z wyzwań związanych z projektowaniem maszyn i urządzeń do termoformowania próżniowego jest stworzenie systemu, który będzie dawał spójne wyniki. Arkusze z tworzywa sztucznego są podgrzewane do określonej temperatury, a podciśnienie powinno być dokładnie kontrolowane, by tworzywo sztuczne uformowało się w pożądany kształt.

Wszelkie wahania temperatury lub ciśnienia mogą prowadzić do wad gotowego produktu.

projektowanie maszyn i urządzeń

Wiertnice

Wiertnica to złożona maszyna służąca do przewiercania się przez różne powierzchnie takie jak ziemia czy beton. Proces ich konstrukcji jest wyjątkowo złożony. Dlaczego? Przede wszystkim należy zaprojektować je tak, by była wytrzymałe i bezpieczne.

Nie chodzi tu jedynie o fakt, że te urządzenia często pracują w dość ekstremalnych warunkach. Wiertnica powinna być w stanie wiercić głęboko w powierzchni ziemi lub innej powierzchni i wytrzymać różne naprężenia związane z całym procesem.

projektowanie maszyn i urządzeń

Zaginarki dwubelkowe CNC

Zaginarki dwubelkowe CNC to złożone urządzenia przemysłowe, którą służą do precyzyjnego zaginania elementów o skomplikowanych przekrojach. Jednym z kluczowych aspektów ich projektowania jest zdolność do precyzyjnej pracy z blachami o różnych kształtach i wymiarach. Zaginarki powinny być w stanie wytrzymać duże obciążenie, a jednocześnie zapewnić dokładność i powtarzalność całego procesu.

Co więcej, zaginarki często pracują w trudnych warunkach przemysłowych, gdzie są narażone na korozję, zużycie i działanie szkodliwych czynników środowiskowych. Dlatego ważne, by ich konstrukcja to uwzględniała – tylko w ten sposób możemy zapewnić im długą żywotność i niezawodne działanie przez lata.

Biuro konstrukcyjne 3D Mold – powierz nam swój projekt

Szukasz firmy, która specjalizuje się w projektowaniu maszyn i urządzeń? Zaufaj biuru konstrukcyjnemu 3D Mold! Mamy doświadczenie w opracowywaniu projektów urządzeń wspomagających produkcję i automatyzację, w tym:

  • frezarek CNC;
  • maszyn do termoformowania próżniowego;
  • wiertnic;
  • zaginarek dwubelkowych CNC.
  • maszyn specjalnych
  • maszyn usprawniających produkcje

Nasz zespół ekspertów podejmie się każdego zadania. Nie zadowalaj się przeciętnymi efektami – powierz swój projekt profesjonalistom, którzy stawiają na funkcjonalność, niezawodność, trwałość, wydajność i lekkość.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z biurem konstrukcyjnym 3D Mold jeszcze dziś – zobacz, jak możemy pomóc Ci urzeczywistnić Twoją wizję!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.