logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Frezowanie CNC stanowi jeden z rodzajów obróbki skrawaniem. To bardzo precyzyjna metoda obróbki. Nowoczesne frezarki zapewniają dokładność pozycjonowania do 0,002 milimetra. Cały proces koordynowany jest przez komputer. Dzięki temu powstające detale cechują się wysoką powtarzalnością. Frezowanie CNC stosuje się nie tylko do obróbki metali, ale również tworzyw sztucznych takich, jak ABS czy tworzywa termoplastyczne.

Ponadto frezowanie CNC to bardzo oszczędna metoda obróbki materiałów. Dokładne zaprogramowanie maszyny pozwala na ograniczyć straty oraz maksymalnie wykorzystać surowiec, zapewniając optymalizację oraz automatyzację linii produkcyjnych.

Przebieg procesu frezowania CNC

Frezowanie przebiega w trzech etapach. Na początku zaczynamy od projektowania CAD, czyli tworzymy zamówiony przez Ciebie detal w formie modelu na komputerze. Później projekt jest przetwarzany tak, aby maszyny CNC mogły go sprawnie odczytać. Ostatnim punktem jest obróbka tworzywa. Proces ten trwa szybko i pozwala na sporą redukcję kosztów. Występuje tu duża automatyzacja procesów, która pozwala wykluczyć błędy ludzkie w czasie produkcji. Co więcej, sterowanie CNC znacząco podnosi bezpieczeństwo.

Proces frezowania polega na oddzieleniu warstw wybranego materiału dzięki użyciu obracającego się frezu. Narzędzie to wykonuje obrotowy ruch, a obrabiany produkt porusza się ruchem posuwowym. Frez w ten sposób może wgryźć się w materiał, tworząc zaprogramowany wcześniej kształt.

Dzięki frezowaniu można wytworzyć detale na potrzeby wielu branż. Dzięki dużej uniwersalności procesu i robotyzacji jesteśmy w stanie zaoferować swoje usługi nie tylko przemysłowi motoryzacyjnemu czy elektronicznemu, ale również medycznemu i związanemu z automatyką. Technologia pozwala na obróbkę wszelkiego rodzaju uzębień, kanalików, płaszczyzn, rowków lub powierzchni kształtowych. Wykonywanie trudnych powierzchni wklęsłych, skośnych i wypukłych nie stanowi żadnego problemu dla frezarki sterowanej numerycznie. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie wszelkich form, których wymaga technologia termoformowania próżniowego.

Skontaktuj się z nami

Biuro konstrukcyjne 3D Mold wspomoże Twoją firmę zarówno we frezowaniu, jak i w termoformowaniu. Ponadto oferujemy usługi w zakresie projektowania i produkcji. Kompleksowo zadbamy o Twoje potrzeby.

Już dziś skontaktuj się z nami, a nasi doświadczeni eksperci odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wątpliwości. Pozwól nam zadbać o automatyzację Twojego procesu produkcyjnego!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.