logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Zastanówmy się, jak czasochłonna była produkcja w przeszłości. Mowa o sile roboczej i zasobach, ale przede wszystkim o czasie, jaki zajęło opracowanie nowego rozwiązania i wdrożenie go w fabrykach. W dzisiejszych czasach poczyniono ogromne oszczędności w tym zakresie. Cała branża działa znacznie sprawniej. Rozwinię to łańcuchy dostaw, a konsumenci coraz częściej domagają się nowych technologii.

Automatyzacja a przyszłość

W nowoczesnej fabryce automatyzacja produkcji, automatyzacja procesów czy roboty odpowiadają za zarządzanie produkcją, realizację całego procesu i utrzymanie najwyższego standardu pracy przy minimalnym zużyciu energii. Tak dziś wyglądają najbardziej zaawansowane linie produkcyjne.

Automatyzacja to nic innego jak znaczne ograniczenie lub zastąpienie ludzkiej pracy fizycznej i umysłowej przez pracę maszyn działających na zasadzie samoregulacji i wykonujących określone czynności bez udziału człowieka.

Co to jest automatyzacja produkcji?

Termin automatyzacja produkcji oznacza wdrażanie rozwiązań, które pozwalają na zwiększenie udziału maszyn w procesach produkcyjnych przy jednoczesnej redukcji czynnika ludzkiego. Przejmując zadania wymagające niezwykłej precyzji i dokładności, najtrudniejsza lub najbardziej monotonna praca robotów odciąża pracowników, pomaga zwiększyć produktywność i optymalizuje koszty produkcji.

Zautomatyzowane linie produkcyjne

Zautomatyzowana linia produkcyjna składa się z szeregu stacji roboczych połączonych systemem transferowym w celu przenoszenia części między stacjami. Jest to przykład stałej automatyzacji, ponieważ linie te są zwykle skonfigurowane do długich serii produkcyjnych, być może wytwarzają miliony jednostek produktów i działają przez kilka lat między przezbrojeniami. Każda stacja jest zaprojektowana do wykonywania określonej operacji przetwarzania, tak że część lub produkt jest konstruowany stopniowo w miarę postępu wzdłuż linii.

Automatyzacja procesów produkcyjnych i jej zalety

Robotyzacja zakładu produkcyjnego to proces, który nieuchronnie wiąże się z modernizacją ciągu technologicznego - w całości lub w części oraz optymalizacją procesów produkcyjnych pod kątem dalszej ich automatyzacji.

Roboty oferują producentom wiele korzyści. Mogą działać w niebezpiecznych, niebezpiecznych środowiskach ich stała dokładność redukuje błędy, a ostatecznie marnotrawstwo i koszty mogą pracować w sposób ciągły, bez odpoczynku, wakacji czy przerw na herbatę i wyróżniają się w wykonywaniu powtarzalnych, często nudnych zadań, które w przeciwnym razie mogłyby prowadzić do wypadków, gdy są obsługiwane przez człowieka.

Korzyści z automatyzacji to m.in.:

  • zwiększone bezpieczeństwo pracowników
  • skrócony czas realizacji
  • zwiększona wydajność produkcji
  • mniejszy wpływ na środowisko
  • niższe koszty eksploatacji
  • lepsze planowanie
  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.