logo

ENGINEERING, TECHNOLOGY
& DESIGN SOLUTIONS

oferta
  

Automatyzacja oraz robotyzacja coraz śmielej wkracza w każdą gałąź przemysłu. Mając to na uwadze, warto przemyśleć wdrożenie tego procesu do Twojej firmy.

Automatyzacja produkcji wcale nie oznacza, że zrezygnujesz z pracy ludzkich rąk. To proces, który sprawi, że Twoja firma stanie się znacznie bezpieczniejszym miejscem, a praca będzie o wiele szybsza. Sprawdź zalety, jakie ma automatyzacja procesów produkcyjnych oraz jej korzyści.

Automatyzacja a bezpieczeństwo pracowników

Jedną z najważniejszych zalet, jaką niesie za sobą automatyzacja produkcji, to zwiększone bezpieczeństwo Twoich pracowników. W każdym zakładzie produkcyjnym istnieją mniej lub bardziej bezpieczne funkcje. Automatyzacja pozwala zastąpić pracownika w miejscu, w którym praca naraża jego zdrowie lub życie. Szczególnie warto zastosować automatyzację w przypadku nużących procesów, gdzie człowiek może popaść w monotonię. Robot wykonuje pracę zawsze w ten sam zaprogramowany i powtarzalny sposób.

Zawsze wysoka jakość

Skoro wspomnieliśmy o powtarzalności, to jednoznacznie kwestia ta prowadzi nas do zwiększenia jakości wytwarzanych produktów. Skoro raz zaprogramowany robot wykonuje daną czynność według odgórnie ustawionego wzoru, oznacza to, że maleje ryzyko na wyprodukowanie wadliwego elementu.

Koszty produkcji

Odpowiednio zaprogramowane maszyny są w stanie maksymalnie zużyć surowiec, a co za tym idzie zmniejszyć ilość odpadów poprodukcyjnych. Co zmienia cały proces produkcyjny w bardziej przyjazny środowisku. Co więcej, dzięki robotyzacji kontrolujesz na bieżąco wszystkie procesy, dzięki czemu cały czas masz kontrolę nad swoją produkcją. Oznacza to, że koszty znacząco maleją.

Automatyzacja napędza produkcję

Roboty zwiększają produktywność zakładu. Potrafią one wykonywać swoje czynności znacznie szybciej, niż zrobiłby to człowiek, dzięki czemu terminy wykonania zleceń się skracają. Ponadto nie występują tu żadne przestoje w trakcie produkcji. Powoduje to, że Twoja firma w znacznie krótszym czasie zacznie wytwarzać o więcej dóbr. Dzięki temu inwestycja w automatyzację i robotyzację produkcji szybko się zwraca i generuje czyste zyski.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości biuro konstrukcyjne maszyn 3d Mold jest do Twojej dyspozycji. Po wdrożeniu automatyzacji pozostajemy z Tobą w kontakcie, aby aktywnie pomóc Ci w kontroli całego procesu

Wesprzemy Twój biznes kompleksowo, od  projektowania CAD, a także w procesach, takich jak termoformowanie próżniowe. Zaufaj naszym ekspertom i pozwól pchnąć swoją firmę w kierunku produkcji przyszłości!

  
Copyright © 2022 Biuro konstrukcyjne 3D Mold | All rights reserved.
Design by WebStudioDesign

Please publish modules in offcanvas position.