Projektowanie CAD

1

Pomysł-koncepcja

Proces wdrażania nowego projektu zaczyna się od pomysłu. Klient przedstawia nam swoje oczekiwania w stosunku do produktu, a my pomagamy w znalezieniu najlepszych rozwiązań i wdrażamy projekt.

2

Projektowanie CAD

Po omówieniu możliwych rozwiązań produktu i oszacowaniu budżetu, w naszym biurze konstrukcyjnym przystępujemy do projektowania. Powstaje projekt CAD, w którym można zweryfikować i dopasować wirtualnie wyrób. Na tym etapie jesteśmy wstanie przesłać Państwu model CAD i wizualizacje produktu w formie zdjęć lub filmu.

3

Stworzenie prototypu

Po wstępnej akceptacji przez Państwa projektu CAD, przystępujemy do wykonania prototypu. Dzięki szybkiemu wykonywaniu prototypów (Rapid Prototyping) na wydruku 3D możemy zobaczyć realny produkt. Istnieje również możliwość przesłanie prototypu w celach marketingowych lub weryfikacji założeń wstępnych.

4

Analiza, testowanie i optymalizacja prototypu

W żadnym przedsiębiorstwie nie wydaje się pieniędzy na tworzenie nowego projektu zanim nie dokona się wszelkiego rodzaju obliczeń i symulacji. Przy projektowaniu np. samochodu, sprawdza się przewidywany opór aerodynamiczny, wytrzymałość konstrukcji i szereg innych elementów. Im więcej dokona się symulacji testów i optymalizacji, tym więcej producent zaoszczędzi pieniędzy, a poszczególne elementy będą doskonalsze. Jest to jeden z najważniejszych etapów, który dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik umożliwia:
  • analiza naprężeń, drgań, wyboczenia, zmęczenia
  • analiza statyczna części, złożeń, konstrukcji spawanych, blach
  • analiza kinematyki
  • analiza ciśnienia
  • analiza kompozytu
  • symulację przepływów cieczy i gazów
  • symulację wtrysku
  • optymalizację kształtu wyrobów
  • optymalizację masy wyrobów

5

Projektowanie produktu

Biuro konstrukcyjne 3D Mold używając oprogramowania CAD, wykona finalny model 3D narzędzia. Po omówieniu podstawowych parametrów i zaakceptowaniu dokumentacji technicznej rozpoczyna się proces konstrukcji produktu.

6

Wykonanie produktu

Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów narzędzia. Wytwarzanie narzędzi przebiega w bliskim kontakcie z Klientem. Ciągła kontrola jakości podczas fazy testowania jak i wytwarzania narzędzi gwarantuje efektywny proces wdrażania nowego produktu, rezultatem czego jest wysokiej jakości wyrób końcowy.

7

Produkcja

Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja. Prowadzimy nadzór wdrożenia narzędzia od momentu jego zaprojektowania poprzez jego wykonanie, uruchomienie i sprawdzenie w pracy ciągłej.

Biuro konstrukcyjne 3D Mold posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierską, która jest do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu.